Promotorzy Edukacji Normalizacyjnej 2018 r.


Promotor Edukacji Normalizacyjnej – mgr inż. Dorota Niedźwiedź

zdjęcie Doroty Niedźwiedź

 

Absolwentka Politechniki Białostockiej (Inżynieria Biomedyczna).
Ukończone studia podyplomowe przygotowujące do wykonywania zawodu nauczyciela przedmiotów zawodowych na Uniwersytecie w Białymstoku oraz w zakresie informatyki na Politechnice Białostockiej.
Od 2009 roku pracuje jako nauczyciel mianowany w Zespole Szkół Elektrycznych w Białymstoku.
Aktywnie promuje normalizację wśród uczniów. Jest organizatorką prelekcji z udziałem przedstawiciela PKN na temat historii normalizacji i jej wpływie na rozwój ludzkości.
Z sukcesem przygotowuje uczniów do Ogólnopolskich Konkursów „Normalizacja i ja" we wszystkich kategoriach.
Z jej inicjatywy została nawiązana współpraca między Polskim Komitetem Normalizacyjnym a Zespołem Szkół. Efektem tej współpracy było zorganizowanie w 2016 r. pierwszego w województwie podlaskim Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej. Kolejna - II edycja konkursu – odbyła się rok później.
Jest laureatką IV i V Ogólnopolskiego Konkursu Normalizacja i Ja w kategorii „Scenariusz lekcji".

 

Promotor Edukacji Normalizacyjnej – mgr inż. Przemysław Wójcik

zdjęcie Przemysława WójcikAbsolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na Wydziale Leśnym ze specjalnością Gospodarka Leśna.
Ukończone studia Podyplomowe na UAM w Poznaniu (Podstawy Informatyki), w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu  (Zarządzanie w Oświacie) i na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (Informatyka i technologia informacyjna).
Od 2015 roku pracuje na stanowisku Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Aktywnie współpracuje z Samorządowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Krotoszynie, inicjuje i wdraża edukację normalizacyjną we współpracy z Polskim Komitetem Normalizacyjnym.

Jest pomysłodawcą i głównym organizatorem odbywających się w Krotoszynie seminariów dotyczących normalizacji:

- „Porządkowanie świata, czyli od normowania do normalizacji" – dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i nauczycieli przedmiotów zawodowych;

- „Normalizacja nie tylko dla inżynierów" – dla okolicznych przedsiębiorców;

- „Edukacja normalizacyjna w szkole zawodowej" – dla dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, nauczycieli przedmiotów zawodowych i kadry zarządzającej w oświacie.

Uczniowie krotoszyńskich szkół zainspirowani wiedzą zdobytą podczas seminariów, biorą corocznie udział w konkursach „Normalizacja i Ja".

 

Wywiad z Dorotą Niedźwiedź oraz Przemysławem Wójcikiem ukaże się w kwietniowym numerze miesięcznika „Wiadomości PKN".